„BGL Commerce“ d.o.o. Posušje nastavlja sa investicijama

Nakon što je u veljači ove godine, član Udruge gospodarstvenika Posušje, „BGL Commerce“ d.o.o.  otvorio farmu sa 95 muznih krava, vlasnici Bruno i Zvonko Kovač nastavili su s novim investicijama. Ovih dana  završava se i novi objekt  farme od 500 m2 i u njega je smješteno novih 40 muznih krava pasmine Simentalka.

U novi objekt farme i krave uloženo je oko 400.000 KM, a zaposlena su i dva nova djelatnika. Nakon što se krave otele na farmi će se proizvoditi novih 800 do 1000 litara mlijeka dnevno, što će povećati ukupnu proizvodnju farme na oko 3000 do 3500 litara mlijeka dnevno. Sve mlijeko otkupljivat će, kao i do sada, po kvaliteti i uspješnosti poznata tvrtka „Meggle“.

Do kraja  2013. godine vlasnici planiraju  povećati proizvodnju i nabaviti novih 40 muznih krava.

sb/ugp