„MEGGLE“ d.o.o. Posušje je novi član UGP-a

„MEGGLE“ d.o.o. Posušje je novi  i ujedno 33. član Udruge gospodarstvenika Posušje (UGP), a direktorica gospođa Jadranka Penava je predstavnik tvrtke u UGP-u.

Zahvaljujemo gospođi Penava što je prepoznala vrijednosti Udruge i pridružila se ostalim uglednim tvrtkama iz općine Posušje i postala članom naše Udruge.

Meggle group je osnovana 1887. godine kao mala sirana, a od  2002. godine  posluje kao dioničko društvo “MEGGLE AG” sa sjedištem u  Wasserburg/Inn. Širom svijeta zapošljava oko 2.500 ljudi.

Vlasnik gospodin Toni Meggle je i predsjednik nadzornog odbora.

Glavni proizvodi tvrtke su: specijaliteti iz maslaca, smrznuti pekarski proizvodi, pripravci iz maslaca, napitci na bazi mlijeka, voćni napitci na bazi sirutke, jogurt, tekući jogurt kao napitak, trajno mlijeko, topljeni sir, sir, proizvodi iz pavlake.

U  sustavu MEGGLE d.o.o. Posušje je i Logističko-distributivni centar koji se prostire na 10.000 m², a sama skladišno–uredska zgrada je površine cca 1.300 m².

MEGGLE d.o.o. Posušje zapošljava 48 zaposlenika.

sb/ugp