Udruga gospodarstvenika Posušje je: slobodna, dragovoljna, neovisna i nepolitična Udruga pravnih osoba iz općine Posušje, koje ispunjavaju uvjete i prihvaćaju prava i obveze iz Statuta Udruge, utemeljena radi unaprjeđenja i ostvarivanja zajedničkih ciljeva, aktivnosti i interesa svojih članova u razvoju gospodarstva u općini Posušje.

Članovi Udruge su ugledna i uspješna gospodarska društva iz općine Posušje, a  u Udruzi su 42 člana.

Udruga gospodarstvenika Posušje utemeljena je na utemeljiteljskoj Skupštini dana 29.10.2011. godine.

Odluku o utemeljenju Udruge donijelo je trinaest gospodarskih društava iz Posušja, a to su :VOKEL, VICAN TRADE, WELTPLAST, SPIN, LONČARPLAST, INĐILOVIĆ, KTM-BRINA, SOPA, KROR, MRVELJI, MESNA INDUSTRIJA RAKITNO, VAMANT, TRIEL.

Na utemeljiteljskoj Skupštini izabran je Upravni odbor Udruge od sedam članova u sastavu: Damir Vican, Pero Lončar, Ivan Pavković, Tomislav Marić, Marinko Šego, Mario Čutura i Damir Lončar. Mandat članova UO je dvije godine.

Na izbornoj Skupštini održanoj 04. studenoga 2013. godine izabran je novi Upravni odbor za iduće dvije godine u sastavu: Marinko Šego, Damir Lončar, Ivan Pavković, Pero Lončar, Krasnodar Petrović, Zdenko Tolušić, Ivan Šarić te Veljko Lončar i Franjo Širić po funkciji, kao predsjednik i dopredsjednik Udruge.

Za Predsjednika UO izabran je  Marinko Šego, predstavnik SPIN d.o.o. Posušje.

Izabran je i NO od tri člana u sastavu: Branimir Oreč, Ivan Čamber i Borislav Petric.

Za Predsjednika NO izabran je  Branimir Oreč, predstavnik KROR d.o.o. Posušje.

Za Predsjednika Udruge izabran je  Veljko Lončar, predstavnik  VOKEL d.o.o. Posušje.

Za Dopredsjednika Udruge izabran je  Franjo Širić, predstavnik  WELTPLAST d.o.o. Posušje.

Na Drugoj izbornoj Skupštini održanoj  11. prosinca 2015. godine izabran je novi Upravni odbor za naredne dvije godine u sastavu: Ivan Šarić, Krasnodar Petrović, Zdenko Tolušić, Damir Vican, Branimir Oreč, Ante Pavković  i Želimir Čamber te Ivan Pavković i Pero Lončar po funkciji, kao predsjednik i dopredsjednik Udruge.

Za Predsjednika UO izabran je Ivan Šarić , predstavnik Ladanušić čistoća d.o.o.

Izabran je i NO od tri člana u sastavu: Damir Lončar, Veljko Lončar i Marinko Šego.

Za Predsjednika NO izabran je  Damir Lončar, predstavnik Triel d.o.o.

Za Predsjednika Udruge izabran je  Ivan Pavković, predstavnik  Mesna industrija Rakitno d.o.o.

Za Dopredsjednika Udruge izabran je  Pero Lončar, predstavnik  Lončarplast d.o.o.

Na Trećoj izbornoj Skupštini održanoj   7. prosinca 2017. godine izabran je novi Upravni odbor za iduće dvije godine u sastavu: Damir Vican, Branimir Oreč, Ante Pavković,  Želimir Čamber, Oliver Begić, Stipan Mrvelj i Zoran Čutura, te Ivan Pavković i Pero Lončar po funkciji, kao predsjednik i dopredsjednik Udruge.

Za Predsjednika UO izabran je Damir Vican, predstavnik Miviko d.o.o.

Za Predsjednika NO izabran je  Damir Lončar, predstavnik Triel d.o.o.

Na Četvrtoj izbornoj skupštini, održanoj 18. lipnja 2020. godine, izabran je novi predsjednik Udruge Damir Vican predstavnik Miviko d.o.o.

Za dopredsjednika Udruge izabran je Oliver Begić predstavnik Oli d.o.o.

Za predsjednika skupštine izabran je Pero Lončar predstavnik Lončarplast d.o.o.

U novi Upravni odbor na mandat od dvije godine izabrani su: Stipan Mrvelj, Zoran Čutura, Zoran Lončar, Željko Kovač i Marinko Bešlić. Predsjednik i dopredsjednik Udruge Damir Vican i Oliver Begić su članovi UO po funkciji.

Predsjednik UO je predsjednik Udruge Damir Vican.

Izabran je i novi NO u sastavu: Ivan Pavković, Tomislav Marić i Želimir Čamber.

Predsjednik NO  je Ivan Pavković predstavnik Mesna industrija Rakitno doo.

Na Petoj izbornoj skupštini, održanoj  9. lipnja 2022. godine, za predsjednika Udruge izabran je Damir Vican predstavnik Miviko d.o.o.

Za dopredsjednika Udruge izabran je Oliver Begić predstavnik Oli d.o.o.

Za predsjednika skupštine izabran je Pero Lončar predstavnik Lončarplast d.o.o.

U novi Upravni odbor na mandat od dvije godine izabrani su: Zoran Lončar, Željko Kovač i Marinko Bešlić, Petar Širić i Antonio Penava. Predsjednik i dopredsjednik Udruge Damir Vican i Oliver Begić su članovi UO po funkciji.

Predsjednik UO je predsjednik Udruge Damir Vican.

Izabran je i NO u sastavu: Ivan Pavković, Tomislav Marić i Bariša Šušnjar.

Predsjednik NO  je Ivan Pavković predstavnik Mesna industrija Rakitno doo.

Tajnik Udruge je od 01.06.2012. godine  Stjepan Bago.