RAKITNO: Izgrađeni novi objekti za tov svinja

Član Udruge gospodarstvenika Posušje, Mesna industrija Rakitno d.o.o., nastavlja sa investicijama u najnoviju tehnologiju tova svinja. Ovih dana završena su dva objekta koja su projektirana i izgrađena u skladu s najnovijom njemačkom tehnologijom koja se primjenjuje  u tovu svinja. Objekti su opremljeni potpuno automatiziranom opremom koja omogućuje tov od 700 komada svinja u svakom objektu u jednom turnusu koji traje oko 100 dana.

Ante Pavković Šišović, vlasnik Mesne industrije Rakitno, ugostio je Općinskog načelnika Bagu, predstavnike Udruge gospodarstvenika kao i neke prijatelje te im pokazao nove, a i ostale objekte u sklopu farme i mesne industrije. Nakon obilaska objekata ljubazni domaćini Ante i sinovi priredili su domjenak na kome su degustirani njihovi proizvodi, a i mladi kozji sir koji je novi proizvod susjedne farme koja nije u njihovom vlasništvu.

sb/ugp