Obnovljen rad Udruge gospodarstvenika Općine Tomislavgrad

U dvorani Skupštine Hercegbosanske županije u subotu je održana obnoviteljska skupština Udruge gospodarstvenika Općine Tomislavgrad. Aktivnosti ove udruge, osnovane prije 16 godina, vremenom su zamrle pa se, u zadnjih nekoliko mjeseci, grupa gospodarstvenika organizirala i odlučila obnoviti rad udruge.

Na skupštini su bili prisutni predstavnici 34 gospodarska subjekta iz općine Tomislavgrad koju su sudjelovali u radu obnoviteljske skupštine i izabrali novo vodstvo udruge.

Za predsjednika Udruge gospodarstvenika Općine Tomislavgrad i ujedno i predsjednika skupštine izabran je gospodin Robret Zorić. Dopredsjednik udruge je gosp. Ivan Kovačević – Ćićko.

U Upravni odbor udruge izabrani su:

• Ilija Musić, predsjednik
  • Ivan Krstanović
  • Perica Papić
  • Robert Marić
  • Vlatko Kovačević
  • Mate Pačar i
  • Tonćo Radoš

U Nadzorni odbor izabrani su:

• Dado Marinčić (Kraljević) – predsjednik
  • Marijan Pašalić – Makso
  • Ilija Jurić
  • Ante Šarac i
  • Dražen Petričušić – Zloćo

U Sud časti izabrani su:

• Emil Pranjić – predsjednik
  • Luka Šarac i
  • Mate Ljubas.

Skupštini su nazočili i ministar financija HB županije, gosp. Stjepan Šarac, predsjednik OV Tomislavgrad, gosp. Luka Krstanović, te načelnik, gosp. Ivan Vukadin. Predstavnici općinske vlasti obećali su osigurati prostorije za rad udruge.

Prema riječima novoizabranog predsjednika Roberta Zorića, gospodarstvenici se suočavaju s vrlo velikim teškoćama u poslovanju izazvanih kako vanjskim faktorima koji bitno utječu na rad i poslovanje gospodarskih subjekata, tako i s poteškoćama u komunikaciji sa svim razinama vlasti. Osnovni ciljevi udruge su osiguranje boljeg poslovnog ambijenta za rad gospodarstvenika, osiguranje bolje komunikacije na razini gospodarstvenici – lokalna vlast, te osiguranje komunikacijskih kanala za rješavanje problema s višim razinama vlasti. Također je istakao da su već ostvareni i kontakti sa sličnim udrugama u bližem okruženju te će se u suradnji s njima pokušati osigurati bolje poslovno okruženje.

Tomislavcity