Anti Pavkoviću – Šišoviću dodjeljeno javno priznanje Zlatna plaketa „Grb općine Posušje“

Odlukom Općinskog vijeća općine Posušje Anti Pavkoviću – Šišoviću dodjeljena je Zlatna plaketa „Grb općine Posušje“. Plaketa mu je uručena 11. kolovoza 2021. godine na svečanoj sjednici Općinskog vijeća povodom Dana općine Posušje, koja je održana u Kino dvorani u Posušju.

Ante je jedan od trinaest utemeljitelja Udruge gospodarstvenika Posušje (UGP), a u radu Udruge sudjeluje preko Mesne industrije Rakitno koja je član UGP-a od njenog utemeljenja.

Poticaj za dodjelu javnog priznanja Anti Pavkoviću – Šišoviću podnijela je mjesna zajednica Poklečani sa sljedećim obrazloženjem:

„Ante Pavković (Šišović) vlasnik je grupacije Šišović u sklopu koje djeluje 5 gospodarskih društava sa sjedištem u Rakitnu, Tomislavgradu i Glamoču. Svoje gospodarske pothvate , Ante ostvaruje već krajem 80-ih godina prošlog stoljeća, kada pravi suvremene štale za tov junadi, janjaca, i mini klaonicu, da bi 1997. godine u pogon bila puštena klaonica za klanje bikova, teladi, svinja i janjaca. Do 2021. godine u gospodarskim društvima u kojima je vlasnik Ante Pavković, išlo se u korak s vremenom, te se modernizira proces proizvodnje, kao i povećanje iste.

Trenutno grupacija Šišović ima 240 uposlenih, a najviše zaposlenika upravo dolazi iz Posušje – Rakitna. Težak put koji je vodio do ostvarenja današnjeg uspjeha, bio je, između ostaloga, uvjetovan i kvalitetnim radnicima, odnosno, radnim kadrom kojeg je Ante zapošljavao, a prednost se uvijek davala njegovim sumještanima iz Rakitna. Razlog zapošljavanja svojih sumještana ponajviše je bio zbog zadržavanja Rakićana u njihovoj sredini i smanjenju iseljavanja iz ovog kraja.

Ovo mjesto u sjevernom dijelu općine Posušje uvijek je bilo poznato po poljoprivredno-stočarskim djelatnostima. Veliki doprinos ostanku Rakićana na njihovoj djedovini ostvario je Ante. Upravo je on zapošljavanjem i suradnjom sa svojim sumještanima ostvario ključne korake kako bi se zadržali, odnosno, ostali živjeti u Rakitnu. Osim zapošljavanja u svojim društvima, Ante je surađivao i s domaćinstvima iz ovog kraja kupovinom njihovim poljoprivrednih proizvoda, kao i stoke podižući time i standard domaće proizvodnje s tendencijom dugoročne suradnje u ovom pogledu. Poneki od njih su, uz Antinu pomoć i dugogodišnje iskustvo i sami pokrenuli razne gospodarske djelatnosti, poput građenja vlastitih farmi i sl.

Izniman doprinos Ante Pavković svome Rakitnu, odnosno, svojoj općini Posušje ogleda se i danas, gdje je Ante kao osoba, a i kroz svoja poduzeća sudjelovao na svim društvenim događanjima od kulturnog, sportskog o obrazovnog značaja za Rakitno i općinu Posušje, kako na financijskom tako i na bilo kakav potreban način, što ima i izniman doprinos razvoju same općine Posušje i ostanku mladih ljudi i obitelji s djecom na području Rakitna.“

S velikim zadovoljstvom, ispred Udruge gospodarstvenika Posušje, čestitamo našem članu Anti Pavkoviću na ovom zasluženom priznanju.

Isto tako, čestitke upućujemo i svim članovima Antine obitelji, posebice njegovim sinovima Ivici i Damiru, koji su dali i daju veliki doprinos razvoju i poslovnim uspjesima grupacije Šišović.