FMERI: Javni poziv za kreditna sredstva

24. srpnja 2013. godine Federalno ministarstvo energije, rudarstva i industrije na svojim stranicama objavilo je Javni poziv za  kandidiranje programa “Pozajmljivanje i učešće u dionicama – ostala domaća pozajmljivanja“. Radi se o preostalom dijela neutrošenih sredstava utvrđenih u razdjelu 17. proračuna Federacije Bosne i Hercegovine za 2012. godinu  u iznosu od 5.432.000,00 KM.

Na natječaj mogu kandidirati tvrtke iz slijedećih sektora:

Metalna, elektro i automobilska industrija, Građevinska industrija, Drvna i papirna industrija, Proizvodnja tekstila, kože i obuće, Kemijska industrija i industr. gume i plastike, Namjenska industrija, Prehrambena industrija.

Navedena sredstva su kreditnog karaktera, sa odgodom plaćanja (grace periodom) od 12 mjeseci i kamatnom stopom od 1,0 %.

Dodijeljena sredstva korisnici vraćaju u minimalno  24 rate, a maksimalno u 60 rata, što zavisi o visini dodijeljenih sredstava. Početak povrata prve rate sa pripadajućom kamatom i dinamika slijedećih rata, kao i drugi bitni elementi bit će definirani ugovorom.

Javni poziv OVDJE,

Obrasci OVDJE

ugp