UGP: Gospodarstvenici Mostara u Posušju

U uredu Udruge gospodarstvenika Posušje (UGP), dana 02. kolovoza 2013. održan je radni sastanak predstavnika UGP-a i predstavnika  Gospodarske komore grada Mostara (GKM). Ispred UGP-a bili su: predsjednik Veljko Lončar, predsjednik UO Marinko Šego i tajnik Stjepan Bago, a ispred GKM-a: predsjednik Dalibor Miloš, tajnik Miljenko Buhač i Damir Škutor.

Na sastanku se razgovaralo o mogućnostima suradnje ovih dviju udruga, koje okupljaju gospodarstvenike Posušja i Mostara, te zajedničkog djelovanja i nastupanja pred tijelima vlasti kada su u pitanju gospodarske teme i sve što je u svezi stvaranja povoljnijih uvjeta poslovanja i poslovnog okruženja općenito. U svezi toga dogovoren je jedan sastanak s konkretnim temama koji bi se trebao održati u proširenom sastavu u Posušju ili Mostaru tijekom rujna ili listopada 2013. godine.

Predstavnici GKM imali su i jedan konkretan prijedlog, kojeg je iscrpno elaborirao tajnik GKM Miljenko Buhač. Prijedlog  je naišao na razumijevanje i podršku od strane predsjednika UGP-a, koji je obećao i osobno sudjelovati u tom projektu te zajedno s predsjednikom UO i tajnikom upoznati i neke članove UGP-a kao potencijalne sudionike u tom projektu, koji bi s realizacijom, ako se prikupi dovoljan broj zainteresiranih ulagača u taj vrlo značajni projekt od općeg interesa za Hercegovinu, trebao započeti u rujnu ove godine.

Suradnja i zajedničko djelovanje gospodarstvenika Posušja i Mostara je neminovnost i ona se mora ojačati kako bi se gospodarska klima promijenila nabolje i stvorili povoljniji uvjeti za poslovanje, a time i nove investicije i nova radna mjesta, zaključak je svih nazočnih na kraju ovog sastanka.