Suradnja UGP-a i Vijeća mladih na projektu zaštite okoliša

U ponedjeljak, 23.prosinca, u Importanne centru Sarajevo s početkom u 12:00 h u konferencijskoj dvorani Društva za postupanje sa ambalažnim otpadom “Eko pak” održana je edukacija o projektu “OSMIJEH PLANETE JE U NAŠIM RUKAMA”. Edukaciju su prošli predsjednici dviju posuških udruga koje su ranije sudjelovale u ekološkim akcijama, točnije predsjednik “APOLLA” Jozo Kolobarić i predsjednica “PRIMUSA” Marija Jurišić. Na edukaciji su Jozo i Marija stekli potrebna znanja i vještine, koje će kroz prezentacije i radionice prenijeti SVIM razredima Osnovne škole Ivana Mažuranića u Posušju tijekom drugog polugodišta tekuće školske godine. Nakon što svi razredi prođu obuku o pravilnom odlaganju otpada uslijediti će kviz, kojim će se ispitati znanje učenika što će im prenijeti ovih dvoje mladih ljudi, te će najuspješniji učenici biti nagrađeni vrijednim nagradama.

Sve navedeno je zapravo zajednički projekt Vijeća mladih općine Posušje i Udruge gospodarstvenika iz Posušja, na inicijativu gospodina Ivana Šarića, direktora firme “Ladanušić čistoća”. Ovo je još jedan primjer aktivnog rada Vijeća mladih, te još jedan oblik podrške i pomoći od strane Udruge gospodarstvenika radu Vijeća mladih. Hvala im od srca na ukazanom povjerenju, a mi ćemo svojim aktivnim radom opravdati njihovo ukazano povjerenje i potporu.

Uz izvještaj iz Sarajeva, Jozo i Marija Vas srdačno pozdravljaju!