Široki Brijeg: Donatorska večer “Pomozimo zajedno”

Humanitarna udruga fra Mladen Hrkać u petak je u Širokom Brijegu, u sklopu Humanitarne večeri, a povodom Međunarodnog dana ljudske solidarnosti, predstavila poštansku markicu s likom fra Mladena Hrkaća, koja je već puštena u promet Hrvatske pošte Mostar.

Uz markicu, na Humanitarnoj večeri, predstavljen je i video spot koji će se emitirati na televizijama u BiH i Hrvatskoj, a u kojem se, između ostalih, pojavljuju Tarik Filipović, Nina Badrić, Blaženko Lacković i mnogi drugi poznati Hrvati.

Predsjednik Udruge, Ivan (Ivo) Soldo, zahvalio se svima na dosadašnjoj potpori i ukratko predstavio rad i djelo ove udruge koja je, u nešto više od godinu dana, pomogla više od 450 osoba čime je ostvareno preko 2000 noćenja te osigurala više od 2200 obroka i 300 besplatnih autobusnih karata.

U tijeku je akcija ”Pomozimo zajedno” kojoj je cilj prikupiti sredstva za nabavku prilagođenog kombi vozila za prijevoz invalida, slabo pokretnih osoba i korisnika Udruge tijekom njihovog liječenja. Svi koji žele i mogu pomoći pozivom na broj 17000 doniraju dvije KM ili mogu uplatiti određeni iznos na račun broj: 3382202264752470 kod UniCredit Bank dd.

U cilju prikupljanja sredstava priređena je i Donatorska večer, u restoranu Domano u hotelu Park, na kojoj su bili i predstavnici Udruge gospodarstvenika Posušje (UGP), koji su tom prilikom, predsjedniku udruge fra Mladen Hrkać, Ivanu Soldi i dopredsjednici Nives Skoko, uručili donatorske naloge  tvrtki: BINVEST, OLI, SPIN, FEMIS, TOLUŠIĆ, VOKEL, TRIEL te od tajnika UGP-a.

jabukatv-ugp