U Posušju izvedena kazališna predstava „Reciklaža nije gnjavaža“

U četvrtak, 19. svibnja 2016. godine, u Posušju je izvedena kazališna predstava „Reciklaža nije gnjavaža“ za učenike nižih razreda Osnovne škole Ivana Mažuranića Posušje koji su u dva termina dupkom napunili kino dvoranu.

Predstava je edukativnog karaktera i promovira selektivno prikupljanje (odvajanje) otpada, na zabavan i djeci prilagođen način. Glavni likovi predstave su jež Tvrle i četiri kante koji pokušavaju spasiti svijet.

Predstavu izvodi dječji ansambl Bosanskog narodnog pozorišta iz Zenice, a izvedbu u Posušju organizirao je operater sistema prikupljanja ambalažnog otpada u FBiH,  Ekopak d.o.o. Sarajevo, uz tehničku podršku tvrtke Ladanušić čistoća d.o.o., Osnovne škole Ivana Mažuranića i Općine Posušje.

U narednom razdoblju pokušat će se organizirati izvedba iste predstave i u ostalim osnovnim školama u našoj općini.

FOTO

ugp