U Posušju pala Bosna !

0
135

Bivši europski prvak u košarci, sarajevska Bosna je u Posušje stigla po osmu uzastopnu pobjedu u okviru Lige 12  koja bi ih izdvojila na čelu tablice, te po plasman u Final Four Kupa BiH u Košarci.

Statistika, kvaliteta, tradicija, novac, sve je bilo na strani Bosne ali su zaboravili jednu stvar, posušku publiku koja svojim košarkašima daje krila više nego ikakav Red Bull.

Senzacija se dogodila !

Košarkaši Bosna ASA BH Telecom poraženi su od Posušja s 60:58 u okviru 13. kola Lige 12.

Utakmica je od samog početka, pa do kraja, bila neizvjesna, a nakon prvih deset minuta igre gosti iz Sarajeva imali su prednost od 15:18. Ipak, do odlaska na odmor domaći košarkaši su došli u minimalno vodstvo (37:36).

Neizvjesnost se održala i u trećoj četvrtini, iako su košarkaši Posušja došli do 51:45. U posljednjoj dionici probudili su se Studenti i na tri i pol minute do kraja prešli u vodstvo (57:58).

Na 16 sekundi do kraja Jelčić je iskoristio samo jedno od dva slobodna bacanja, pri rezultatu 60:58 za domaće, tako da je Bosna imala napad za pobjedu ili za produžetak.

Ipak, Samir Lerić je na dvije sekunde do kraja promašio polaganje, te tako donio pobjedu Posušju.

U redovima pobjednika najefikasniji bio je Ivan Baković s 23 poena, dok je na drugoj strani to bio Sindis Demić s 14 ubačaja.

Posušje se ovom pobjedom plasiralo i u Final Four Kupa BiH te tako već drugi puta izbacilo Bosnu iz ovoga natjecanja.

Posušje – Bosna 60:58 (15:18, 22:18, 14:9, 9:13)

Posušje: Baković 23, Lovrić 4, Vlajčić 4, Jelčić 4, Čutura 13, Mustapić 4, Šakota 8, Širić, Jukić, Lebo, Leko.

Bosna: Mujić 8, Hodžić 8, Alispahić 2, Buza, Vuković, Damjanović, Čamdžić, A.Demić 9, Lerić 7, S.Demić 14, Rizvić 10.