Objavljen Javni poziv : Kreditni poticaj razvoja poduzetništva i obrta 2016.

Federalno ministarstvo razvoja, poduzetništva i obrta objavilo je Javni poziv za odabir korisnika sredstava po programu “Kreditni poticaj razvoja poduzetništva i obrta” za 2016. godinu.

Kreditni program ima za cilj pružiti financijsku potporu subjektima malog gospodarstva za produktivnije poslovanje i rast gospodarskih aktivnosti, a neophodna su im dodatna ulaganja u stalna sredstva.

Kreditna sredstva plasirat će se putem Razvojne banke, s rokom povrata do sedam godina, grace periodom do dvije godine, uključenim u rok povrata sredstava i kamatnom stopom od 1,5%.

Minimalan iznos kredita po korisniku može iznositi 20.000 KM, a maksimalan iznos kredita određen je u odnosu na broj zaposlenih osoba u subjektu malog gospodarstva i može iznositi maksimalno do 400.000 KM.

Prijave za kreditna sredstva mogu se dostaviti do 17. 6. 2016. godine.

Detaljnije informacije možete vidjeti na OVDJE

ugp