Predstavljen projekt “Home grown business”

U četvrtak, 29. svibnja. 2014. u hotelu Park u Širokom Brijegu održana je prezentacija projekta “Home grown business”, u sklopu kojeg će se izgraditi poslovni  inkubator u poslovnoj zoni Zvirići u Ljubuškom. Ukupna vrijednost projekta je oko 630.000 eura, a sufinaciran je od EU sa iznosom od oko 500.000 eura,  kroz program “EU potpora lokalnom ekonomskom razvoju u BiH”.

Projekt provodi Razvojna agencija Županije zapadnohercegovačke-HERAG u suradnji s partnerima: Vladom Županije Zapadnohercegovačke, Općinom Ljubuški, Udrugom gospodarstvenika Posušje te Udrugom poljodjelaca u Županiji Zapadnohercegovačkoj.

Dobrodošlicu  nazočnima uputio je predsjednik Vlade ŽZH Zdenko Ćosić, a projekt je predstavio  ravnatelj Razvojne agencije HERAG Ivan Jelčić.

O ulozi Federalnog ministarstva razvoja poduzetništva i obrta u lokalnom ekonomskom razvoju govorio je tajnik ministarstva Jozo Bejić.