UGP: Održana sjednica Nadzornog odbora

U subotu, 12.10.2013. godine, održana je sjednica Nadzornog odbora Udruge gospodarstvenika Posušje (UGP).  Sjednicom je predsjedavao predsjednik NO Branimir Oreč, a u radu su sudjelovali članovi NO Borislav Petric i Ivan Čamber te tajnik UGP-a Stjepan Bago.

Nakon rasprave, doneseni su slijedeći zaključci:

1. Rad Udruge ispunio je očekivanja njenih osnivača. Ostvario je određene pozitivne pomake u poboljšanju poslovnog okruženja, kao i određene povoljnije uvjete poslovanja. Udruga je postala prepoznatljiv  subjekt, a njen rad na promociji potrebe zajedničkog djelovanja  je  rezultirao uključivanjem većine značajnijih gospodarstvenika iz Posušja u Udrugu pa i onih koji su u početku izražavali sumnju u ovakav vid udruživanja gospodarstvenika. U narednom periodu djelovanje Udruge trebalo bi više usmjeriti ka nalaženju stranih ulagača u našu općinu, a temeljem poslovnih i privatnih poznanstava članova Udruge
  2. Privatizacija bivših društvenih poduzeća u Posušju nije završena, a ono što je, navodno, privatizirano, privatizirano je, uglavnom, loše. Taj veliki problem općine Posušje mora se konačno riješiti pa u cilju toga, Udruga treba inicirati raspravu o tom pitanju sa svim relevantnim tijelima u općini i županiji.
  3. Nadzorni odbor ocjenjuje pozitivnim Izvješće o radu Upravnog odbora i Udruge u cjelini te predlaže da dosadašnji ili barem većina članova UO, a posebice predsjednik UO Marinko Šego kao i predsjednik Udruge Veljko Lončar i dopredsjednik Franjo Širić, ostanu na funkcijama i u slijedećem dvogodišnjem mandatu, prije svega, zbog rezultata postignutih do sada, ali i zbog kontinuiteta rada Udruge u narednom periodu.
  4. Upravljačka tijela Udruge u svom radu pridržavaju se odredbi zakona i statuta Udruge. Tajnik svoj posao obavlja dobro, a posebice u djelu koji se odnosi na informiranje svih članova o događanjima u i oko Udruge. Svu dokumentaciju i akte evidentira kroz djelovodnu knjigu  i odlaže u registratore uredno i propisno. Za cijelo vrijeme svoga rada Udruga je bila likvidna i na dan 30. rujna, nema neplaćenih računa niti obveza po bilo kom osnovu.
  5. Nadzorni odbor se slaže s predloženim Izmjenama i dopunama Statuta Udruge.
  6. S velikim zadovoljstvom, Predsjednik i članovi Nadzornog odbora, čestitaju članovima Udruge Ivanu Šariću i Damiru Pavkoviću, na najboljoj ponudi na natječaju za skijalište Risovac. Sljedeću sjednicu NO zakazujemo na Risovcu.

sb/ugp