Meggle doo dobio Javno priznanje općine Posušje

Odlukom općinskog vijeća Općine Posušje, član Udruge gospodarstvenika Posušje, Meggle doo dobio je Javno priznanje općine Posušje: Zlatnu plaketu Grb općine Posušje. Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća Općine Posušje, održanoj 10 kolovoza 2022., povodom Dana općine Posušje, javno priznanje uručeno je predsjednici uprave Meggle BiH Jadranki Penava.
Čestitamo predsjednici uprave Jadranki Penava i svim zaposlenicima Meggle BiH na ovom zasluženom priznanju.
Meggle 1996. godine ulazi na BiH tržište, sjedište tvrtke je bilo u Posušju, a na čelu tvrtke bila je današnja predsjednica Uprave Jadranka Penava, koja je i najzaslužnija za poslovni uspjeh Meggle BiH.
Na samim počecima, Meggle je bio poznat po ekstra kvalitetnom maslacu, dok se liderska pozicija kristalizira nakon pokretanja vlastite mljekare i domaće proizvodnje u Bihaću 2002. godine.
Danas se proizvodnja u Bihaću odvija na lokaciji ukupne površine od preko 25.000 m² u okviru kojeg se nalazi preko 4.000 m² proizvodnog i skladišnog prostora sa odgovarajućom opremom i postrojenjima za preradu mlijeka, proizvodnju i kontrolu mliječnih proizvoda, te njihovo uredno skladištenje i distribuiranje na tržište.
Sjedište Uprave i logističko-distributivni centar je u Posušju.
Kvalitetu domaćih proizvoda prepoznale su i zemlje iz regije, pa Meggle BH danas izvozi na tržišta Albanije, Kosova, Srbije, Crne Gore, Makedonije, ali i na tržišta zemalja Europske unije: Hrvatske, Slovenije, Rumunjske, Bugarske i Švedske.
Danas Meggle BiH zapošljava 220 djelatnika, surađuje s oko 1.400 farmera iz BiH od kojih na godišnjem nivou otkupi oko 50 milijuna litara svježeg kravljeg mlijeka.