Održana sjednica Upravnog odbora

U utorak, 13. rujna 2022. godine,  održana je sjednica Upravnog odbora Udruge gospodarstvenika Posušje. Sjednicom je predsjedao predsjednik Damir Vican (Miviko), a nazočni su bili članovi UO: Oliver Begić (Oli), Zoran Lončar (Zolo), Marinko Bešlić (Euromaterijali), Željko Kovač (Tehnostar), Petar Širić (Weltplast) i Antonio Penava (Penava).

Upravni odbor je donio Odluku o organizaciji Tematske sjednice UGP-a koja će se održati 28. rujna 2022. godine u restoranu Staza na Blidinju. Tema sjednice bit će: Tranzicija u obiteljskim tvrtkama – vlasništvo, upravljanje.

Kako i na koji način uraditi tranziciju vlasništva i upravljanja u obiteljskoj tvrtci, tema je koju će članovima UGP-a prezentirati poznati stručnjak iz oblasti tranzicije u obiteljskim tvrtkama, Boris Vukić.

Boris Vukić je suosnivač  i partner konzultantske kuće Adizes Southeast Europe (ASEE), te Senior Associate u Adizes Institute USA na kojem je certificiran za vođenje organizacijskih promjena. Autor je knjiga Osnivači, nasljednici, menadžeri, nastale kao rezultat desetogodišnjeg rada s obiteljskim tvrtkama, te Apokrifi menadžmenta, inspirirane radom s tvrtkama na putu od poduzetništva ka profesionalnom vođenju.

Inicijator održavanja ove Tematske sjednice je Bariša Šušnjar, a Binvest je sponzor.

Upravni odbor je donio i odluku o organizaciji: Poslovno-turističkog putovanja članova UGP-a u Pečuh i Budimpeštu, u periodu od 20. listopada do 23. listopada 2022. godine.