Posušje: Članovi Udruge gospodarstvenika donirali knjige OŠ Vranić

Hrvatski jezik je temeljni i najopsežniji predmet osnovnoškoloskog obrazovanja, jer je osposobljenost za komunikaciju i izražavanje na hrvatskome standardnom jeziku učenicima polazište za učenje svih drugih nastavnih predmeta. Zbog toga se predmet Hrvatski jezik poučava na svim odgojno-obrazovnim  razinama i ciklusima. Za izvođenje kvalitetne nastave, pored kvalitenog nastavnog kadra, potrebna su i kvalitetna nastavna pomagala, a za Hrvatski jezik to su, svakako, i knjige školske lektire.

Međutim, u nekim našim osnovnim školama knjiga određenih autora i naslova, sukladno Nastavnom planu i programu, nema, ili ih nema u dovoljnom broju. Takav je slučaj i u Osnovnoj školi Vranić.

Nekoliko članova Udruge gospodarstvenika Posušje, nakon što su iz neformalnih razgovora s djelatnicima Osnovne škole Vranić saznali za problem nedostatka knjiga školske lektire, pokrenulo je incijativu prikupljanja potrebnih novčanih sredstava za kupnju istih. Njihovoj inicijativi odazvalo se, skupa s njima, 13 članova UGP-a: Ivan Šarić (Ladanušić čistoća), Ivan Pavković (Mesna industrija Rakitno), Oliver Begić (Oli), Branimir Oreč (Kror), Ivica Šušnjar (Binvest), Damir Vican (Miviko), Marinko Šego (Spin), Damir Lončar (Triel), Zdenko Tolušić (Tolušić), Antonio Penava (Penava), Žarko Romić (CoTrink), te Drago Bago (počasni član) i Stjepan Bago (tajnik UGP-a).

Nastavnice/i i ravnateljica OŠ Vranić odabrali su dobavljača potrebnih knjiga, a knjige  su platili gore navedeni članove Udruge gospodarstvenika Posušje. Na ovaj način gospodarstvenici su donirali ukupno 146 knjiga, koje su razvrstane po naslovima u trinaest kompleta po 10 i 2 kompleta po 8 knjiga.