Posušje: Gospodarstvenici iz Županije Zapadnohercegovačke osnivaju Udrugu

Na inicijativu predsjednika Udruge gospodarstvenika Posušje (UGP), Ivana Pavkovića, u Posušju je održan radni sastanak gospodarstvenika iz Županije Zapadnohercegovačke. Nakon uvodnog obrazloženja razloga organiziranja ovakvog sastanka od strane Ivana Pavkovića (Mesna industrija Rakitno – Šišović), nazočni gospodarstvenici: Petar Ćorluka (Violeta), Nikola Vranješ (Grafotisak), Mladen Alpeza (Franck), Eduard Crnjac (MCI), Stjepan Nakić (Lukas-Nakić), Goran Džajić (Džajić), Toni Kraljević (Karliko), Veljko Lončar (Vokel), Tomislav Marić (KTM-Brina), su podržali zahtjeve koje je UGP uputio Vladi ŽZH, još u  travnju 2019., i o kojima su predstavnici UGP-a pregovarali s predsjednikom Vlade Ćosićem i njegovim suradnicima, u svibnju ove godine. Svi nazočni će supotpisati zajedničko pismo koje će se kao zaključak ovog sastanka uputiti predsjedniku Vlade Ćosiću.

Zahtjevi UGP-a odnosili su se na smanjenje naknade za općekorisne funkcije šuma, refundaciju i doprinosa  za isplaćene porodiljne naknade i smanjenje sudskih pristojbi kod registracije gospodarskih društava.

Nazočni gospodarstvenici su zaključili da je ne postojanje udruge gospodarstvenika na razini ŽZH ograničavajući faktor zajedničkog djelovanja gospodarstvenika u poduzimanju određenih aktivnosti, iz područja gospodarstva, prema tijelima javne uprave ŽZH. Zbog toga je zaključeno da se pokrenu aktivnosti i osnuje  Udruga gospodarstvenika Županije Zapadnohercegovačke, koja će biti neovisna, dragovoljna, neprofitna i otvorena za sve gospodarstvenike iz županije.