Sarajevo: Žana Commerce na konferenciji o Energetskoj efikasnosti

U Sarajevu je, 5. i 6. studenoga, održana dvodnevna konferencija-sajam na temu: Biomasa, Hidroenergija i Javno osvjetljenje. Na konferenciji-sajmu, koju je organizirao Renexpo, sudjelovao je i član Udruge gospodarstvenika Posušje, Žana Commerce d.o.o.

Predstavnici Žana Commerca su, uz Philips i Schreder, aktivno sudjelovali na konferenciji u obradi teme Javnog osvjetljenja te su predstavili i dva proizvoda svojih partnera iz Italije: Arianna Led i Rasotto engineering, čiji je Modul Alsyvar za javno osvjetljenje polučio izvanredne rezultate u pogledu E-učinkovitosti, funkcionalnosti i zaštite okoliša.

Jedna od ključnih investicijskih oblasti, kada je energetska efikasnost u pitanju, zasigurno je ulična rasjveta, gdje ne samo da postoje velike mogućnosti za značajno smanjenje potrošnje električne energije, već i niz dodatnih pogodnosti kada je u pitanju smanjenje troškova održavanja. Značajan potencijal uštede zahtijeva i novu tehnologiju. Zastarjele instalacije povećavaju troškove proizvodnje energije, dok nove tehnologije predstavljaju velik potencijal za smanjenje troškova prelaskom na moderniji način instaliranja vanjske rasvjete. Pravilnim investiranjem moguće je smanjiti današnju potrošnju energije koja se koristi za osvjetljenje ulica  za čak 60%, zaključak je konferencije.

mr/ugp