UGP od Vlade ŽZH očekuje pozitivne odgovore !

U uredu Udruge gospodarstvenika Posušje (UGP), dana 13. rujna 2019., održana je 9. sjednica Upravnog odbora UGP-a. Sjednicom je predsjedao predsjednik UO Damir Vican.

Na sjednici se najviše razgovaralo o realizaciji zaključaka sa sastanka održanog, 15. svibnja 2019., s predsjednikom Vlade ŽZH i ministrima gospodarstva i pravosuđa. Na tom sastanku predstavnici UGP-a tražili su od Vlade određene izmjene nekih propisa  temeljem kojih bi se rasteretilo gospodarstvo i stvorili povoljniji uvjeti za povećanje plaća zaposlenika. U ovom  konkretnom slučaju, radi se o smanjenju naknade za općekorisne funkcije šuma, drugačijem načinu refundacije porodiljnih naknada i smanjenju nekih sudskih pristoji.

Po ovom pitanju, Upravni odbor je donio zaključak da se, ispred UGP-a, pošalje pismo predsjedniku Vlade  i zatraži informacija: je li Vlada razmatrala i uradila određene prijedloge izmjena navedenih propisa, jer je na tom sastanku  rekao da će Vlada analizirati prijedloge UGP-a i da će, vodeći računa o održivosti proračuna, a u cilju rasterećenja gospodarstva i poboljšanja poslovnog okruženja, kao jednog od temeljnih ciljeva Strategije razvoja ŽZH, uraditi izmjene navedenih propisa.

Krajem ove godine ističe mandat svih članova tijela UGP-a pa valja odmah krenuti u konzultacije s članovima UGP-a oko prijedloga kandidata za predsjednika, dopredsjednika, kao i članova Upravnog i Nadzornog odbora, drugi je važan zaključak UO s ove sjednice.