UGP: Prijedlozi gospodarstvenika se moraju više uvažavati !

Upravni odbor Udruge gospodarstvenika Posušje, u utorak, 11. rujna 2018., održao je svoju 5. sjednicu u ovom sazivu. Sjednicom je predsjedao predsjednik Udruge Ivan Pavković, a sjednici je nazočilo ukupno sedam od devet članova.

I na ovoj sjednici, kao i na svim dosadašnjim, kao prva točka Dnevnog reda bio je pregled događanja i usvajanje zapisnika sa prošle 4. sjednice.

Pod drugom točkom razgovaralo se o smjernicama za tematsku skupštinu koja se planira organizirati početkom prosinca 2018. godine. Svake godine UGP organizira, pored izvještajne, i jednu tematsku skupštinu, koja se, u pravilu, održava početkom prosinca svake godine. Upravni odobor je, nakon dosta prijedloga svih nazočnih, usvojio smjernice za pripremu i održavanje  skupštine na kojoj bi osnovna tema bila: Udruge gospodarstvenika i poslodavaca i poslovno okruženje – stanje i mogućnosti. U pripremi ove skupštine, pored članova UGP-a, zamolit će se i kolege gospodarstvenici iz drugih srodnih udruga, koji će biti i pozvani sudjelovati na skupštini.

Na kraju sjednice Upravni odbor usvojio je zaključak i ovlastio tajnika, da započme s pripremama ovogodišnjeg, a ukupno osmog po redu, zajedničkog poslovnog turističkog putovanja članova UGP-a. Ove godine, krajem listopada ili početkom studenoga, planira se posjet u Boku Kotorsku, s posebnim naglaskom na posjet bokljeskim Hrvatima i njihovim povjesno-kulturnim znamenitostima koja se nalaze u Herceg Novom, Perastu, Tivtu, Kotoru…