UGP: Suradnjom s drugim udrugama do boljeg poslovnog okruženja !

U srijedu, 30 siječnja 2019., održana je sedma sjednica Upravnog odbora Udruge gospodarstvenika Posušje od kada je predsjednik UO Damir Vican. Na sjednici je bilo sedam od devet članova.

Jedna od tema razgovora bila je i obveza poslodavaca da, uz neke naknade koje  isplaćuju, plaćaju i doprinose na te naknade, a isti im se ne refundiraju iz proračunskih ili izvanproračunskih fondova Županije ZH. Po tom, kao i nekim drugim pitanjima, ispred Udruge zatražiti će se sastanak s nadležnima u Vladi Županije ZH i pokušati dogovoriti isplatu navedenih naknada i doprinosa iz proračuna Županije ZH, kao što se to radi u nekim drugim županijama/kantonima u FBiH.

U skladu sa zaključcima s tematske skupštine, koja je održana u prosincu prošle godine, Upravni odbor je donio zaključak da se pokrenu aktivnosti uspostavljanja suradnje s drugim srodnim udrugama po pitanju poboljšanja poslovnog okruženja i stvaranja povoljnijih uvjeta poslovanja u BiH. Prva aktivnost na tom planu bit će posjet Asocijaciji poduzetnika Hercegovine s kojom će se dogovoriti neke zajedničke aktivnosti po pitanju poboljšanja poslovnog okruženja.

Upravni odbor je usvojio i Odluku o visini članarine za 2019. godinu, koja je ostala ista kao i prošle godine.