Lončarplast d.o.o. dobio Zlatnu plaketu “Grb općine Posušje” !

Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća općine Posušje, koja je održana povodom Dana općine Posušje,  8. kolovoza 2019. godine, urečena su i Javna priznanja općine Posušje.

Zlatnu plaketu „Grb općine Posušje“ dobio je i član Udruge gospodarstvenika Posušje, tvrtka Lončarplast d.o.o.  Plaketu je u ime Lončarplasta primio direktor Ivan Lončar.

Lončarplast d.o.o. Posušje utemeljen je 17.8.1987. godine kao samostalna zanatska radnja za proizvodnju i preradu plastičnih masa. Stručna osposobljenost i dugogodišnje iskustvo u  preradi plastičnih masa bili su početni kapital vlasnika Pere Lončara. Kao i mnoge tvrtke nastale u tim vremenima i Lončarplast je nastao u obiteljskoj kući vlasnika, te je jedna od najstarijih privatnih tvrtki na ovom području.

Lončarplast danas upošljava više od 40 stručno osposobljena djelatnika što uz suvremenu opremu omogućuje godišnju proizvodnju  preko 3000 tona proizvoda. Visoku kvalitetu njihovih proizvoda, osim kupaca u BiH, prepoznali su i kupci u inozemstvu, pa tako danas Lončarplast preko 55% svoje proizvodnje plasira na EU tržište, sa trendom rasta, što će u budućnosti omogućiti i daljnje povećanje proizvodnje te zapošljavanje novih djelatnika.