Načelnik primio Udrugu gospodarstvenika

U sali za sastanke Općine Posušje održan je sastanak Općinskog načelnika s posuškom Udrugom gospodarstvenika. Razgovaralo se o razvojnim projektima u općini, ali i poteškoćama s kojima se poduzetnici susreću. Predstavnici udruge izrazili su želju uključiti se u sve razvojne procese uključujući i u ažuriranje Strategije razvitka. Pokrenuta je i inicijativa za realizaciju projekta izgradnje autobusnog kolodvora po principu javno-privatnog vlasništva. Vezano uz prepreke na koje nailaze, istaknuti su administrativni problemi vezani uz izdavanje dozvola, potvrda i drugih dokumenata zbog koji se nerijetko mora putovati i u druge gradove. Stoga se razmatrala mogućnost kako pojednostavniti ove procese.

Na koncu je dogovoreno  da se radni sastanci ubuduće održavaju jednom mjesečno.

radio posušje, 18 Lipanj 2012