Susret gospodarstvenika Viteza i Posušja

Četvrtak, 05 Srpanj 2012 14:47

Bosanskohercegovačko gospodarstvo je u velikoj krizi, recesija uzima svoj danak, a treba živjeti i preživjeti, treba raditi, poslovati, čuvati i sačuvati radna mjesta koliko je god to mogue. Na tom putu, u toj borbi neke sredine se, i dalje, dobro drže, a tu, nema dvojbe, spadaju i Vitez i Posušje. I upravo udruge poslodavaca ove dvije općine, mlađa posuška osnovana prije godinu dana i viteška osnovana odmah nakon rata, u srijedu su imale prijateljski i radni susret, razmjenu iskustava u radu ovih udruženja, ali i u poslovanju posuških i viteških tvrtki.

Predstavnike ove dvije udruge, njih dvadesetak, predvodili su predsjednici, Veljko Lončar, vlasnik posuške tvrtke „Vokel” i Jozo Miškić, direktor uspješne viteške tvrtke „Bogner Edelstahl”. Razgovaralo se o funkcioniranju udruga, o suradnji s općinskim i županijskim strukturama vlasti, o vlastitim iskustvima i međusobnoj poslovnoj suradnji i uopće o poslovanju, a tim povodom predsjednik Udruge poslodavaca Posušja koja trenutno broji 23 članice, s planom da se ta brojka popne na 50, Veljko Lončar je kazao: Kroz ovakav vid razgovora želimo se upoznati s iskustvima Vitežana koji su trenutno, tu nema dvojbe, ispred nas. Mi i na ovaj način želimo i tražimo putove kako bi napravili nove iskorake za svoje tvrtke, za svoju općinu, pa i za širu regiju. A iskustva uspješnih uvijek dobro dođu. No, kada se k tomu doda da jedan broj posuških tvrtki s gospodarstvom Viteza već odavno imaju dobru poslovnu suradnju, kada se zna da su to razgovori s poslovnim partnerima, s iskusnim gospodarstvenicima, s prijateljima, onda se s razlogom mogu očekivati i pozitivne spoznaje koje će nam, pojedinačno, a i udruženju, dobro doći i koristiti”.

„S velikim zadovoljstvom i zanimanjem dočekali smo gospodarstvenike Posušja, prenijeli im naša bogata iskustva u funkcioniranju i radu Udruge, ali je to bio i razgovor o još boljoj međusobnoj suradnji, o krizi u koju smo zapali, o traženju putova ka boljem i stabilnijem sutra…! Naravno, sa zanimanjem smo saslušali i iskustva naših prijatelja iz Posušja pa iako, kako to oni naglašavaju, smo mi ispred njih, imamo od njih što naučiti. Stoga smo ih pozorno slušali, a opći je zaključak da ovakvi susreti imaju opravdanja i sigurno mogu dati dobre rezultate”, kazao je ovim povodom predsjednik Udruge poslodavaca Viteza, Jozo Miškić.

vl/zč